A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Круглий стіл «Співпраця КУ «ЦПРПП» та Маневицької районної філії Волинського обласного центру зайнятості з питань профорієнтаційної роботи у закладах освіти»

Дата: 11.08.2021 14:33
Кількість переглядів: 113

Фото без опису11.08.2021року на базі Маневицької районної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся круглий стіл з питань співпраці центрів щодо допомоги педагогам у профорієнтаційній роботі та залучення спеціалістів центру зайнятості до семінарів, профорієнтаційних екскурсій та інших заходів профорієнтаційного спрямування.

   Одним із головних завдань закладів освіти є повсякденна допомога підростаючому поколінню, формування готовності до самостійного планування професійного розвитку. Професійна робота у закладі освіти має базуватися на комплексі заходів, призначених для визначення у підростаючого покоління тих професійно важливих якостей (відповідних певній професії), які достатні й необхідні для оволодіння професійними знаннями, уміннями та навичками, що обумовлюють успішність та ефективність у професійній діяльності. Саме заклад освіти має допомогти підростаючому поколінню, врахувати особистісні якості, максимально правильно вибрати свою професійну стежку. Це стосується діяльності усіх педагогічних працівників у системі освіти.

   Профорієнтаційну роботу на різних рівнях у закладі освіти проводять всі педагогічні працівники (вчителі-предметники, класні керівники, медичний працівник, керівник гуртка, практичний психолог, соціальний педагог та інші). Також до цього процесу залучають батьків, засоби масової інформації, центри зайнятості, спеціальні та вищі навчальні заклади та інші підприємства та структури де можна почерпати інформацію про професію.

   Вчителі-предметники мають включати в систему опитування та під час пояснення нового матеріалу відомості професійного характеру, зокрема розповідати, де можна застосувати знання з даного предмету, людям яких професій вони потрібні, ознайомлювати здобувачів освіти з різними видами трудової діяльності.

    Профорієнтаційну роботу в закладі освіти мають проводити систематично і поетапно, починаючи з 1 класу.

   Важливо пам’ятати, що неможна проводити профорієнтаційну роботу окремо, це комплексна робота, але підходи можуть бути різними.

   Головна мета професійного самовизначення здобувачів освіти - формування у них компетентності у виборі професій, як системи базових характеристик потрібних для успішного планування, коригування і реалізації перспектив власного професійного розвитку.

   Психолог КУ«ЦПРПП» Терещенко Леся Іванівна і працівники Маневицької районної філії Волинського обласного центру зайнятості, Зеленко Анюта Володимирівна - заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг та Ліщук Ганна Сергіївна - провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг, домовились про співпрацю і спільну діяльність щодо допомоги педагогам у профорієнтаційній роботі, адже потрібно підвищувати ефективність професійної орієнтації на професії різного спрямування, комплексної науково-практичної системи підготовки учнів до самостійного, свідомого вибору професії. В першу чергу,педагогів і здобувачів освіти потрібно знайомити з інформацією про різні професії, адже метою профорієнтації є глибоке знання змісту і умов професійної діяльності, правильні уявлення про вимоги до індивідуально-психологічних особливостей працівника, а вибір професії грунтується на співставленні індивідуально-психологічних якостей людини і вимог до неї у тій чи іншій професії. Тому необхідною умовою вирішення практичних завдань професійної орієнтації є всебічне і глибоке знання різних видів професійної діяльності та її специфіки.

Фото без опису

        

 


« повернутися

Вхід для адміністратора