Проведено навчально-методичний семінар «Моніторинг якості професійної діяльності як технологія і мотиваційний фактор педагога НУШ»
20 січня 2022 року спільно із Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено навчально-методичний семінар «Моніторинг якості професійної діяльності як технологія і мотиваційний фактор педагога НУШ» для керівників закладів загальної середньої освіти Маневицької селищної ради.
Метою проведення такого семінару є систематизація та конкретизація знань про оцінювання якості професійної діяльності педагогів, формування вмінь правильно користуватися законодавчою та нормативно-правовою базою з проблеми, опанування технологіями оцінювання професійної діяльності, засвоєння алгоритму оцінювання професійної діяльності в процедурах сертифікації, атестації педагогів та інституційного аудиту закладу освіти.
Розробником освітньої програми даного семінару є Лук’янчук Галина Ярославівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО.
Робота семінару розпочалась вітальним словом директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксани Кушко, яка привітала слухачів із різдвяними святами, що минають, побажала міцного здоров’я, миру та продуктивної, результативної роботи у новому році. Також директоркою Центру було проведено реєстрацію підключених педагогічних працівників.
В ході зустрічі спікерка Галина Ярославівна знайомила учасників із сертифікаційними матеріалами та алгоритмом роботи під час реєстрації та створення е-портфоліо; розкрила особливості підготовки вчителя під час спостереження за педагогічною діяльністю на уроках та в позаурочний час, під час інтерв’ю; пояснювала алгоритм опрацювання питальників і анкет; знайомила учасників із управлінською сіткою Блейка-Моутона; ознайомила учасників семінару із процедурою, алгоритмом та змістом інституційного аудиту ЗЗСО.
Учасники змогли ознайомитись із презентаціями, які підсилили сприйняття інформації, що розкривала викладачка в ході роботи.
Галина Ярославівна пропонувала учасникам семінару для виконання наступні практичні завдання:
- створення міні проекту з самопрезентації власної професійної діяльності;
- аналіз зміст своєї роботи за вимогами НУШ;
- групова взаємодія із застосування різних видів аналізу та оцінки діяльності закладу освіти;
- опрацювання законодавчо-нормативної бази з атестації педагогічних та керівних кадрів;
- створення кваліметричних моделей оцінювання якості їх діяльності;
Також піднімалося питання критично-оцінної діяльності учасників семінару з проблеми самоаналізу власної діяльності, аналізу педагогічної діяльності педагога/керівника закладу освіти.
У даному навчально-методичному семінарі взяли участь 33 педагоги (керівники та заступники директора) закладів освіти Маневицької селищної ради, які отримають сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом у 6 годин.
Варто зазначити, що Лук’янчук Галина Ярославівна люб’язно погодилась безкоштовно та на добровільних засадах провести 6-годинний семінар задля підвищення рівня обізнаності та професійного розвитку керівників закладів освіти Маневиччини, за що й висловлюємо щиру вдячність і надіємось на співпрацю у майбутньому.