Пройшов цікавий 6-годинний семінар-тренінг для шкільних бібліотекарів ЗО Маневицької селищної ради
27 жовтня 2022 року для шкільних бібліотекарів ЗО Маневицької селищної ради в онлайн-форматі був проведений 6-годинний семінар-тренінг «Віртуальна книжкова виставка – багатокомпонентна форма популяризації інформаційних ресурсі шкільної бібліотеки».
Розробники програми та спікери: Романюк Наталія Сергіївна, методист відділу освітньої та інноваційної діяльності; Тимощук Руслана Петрівна, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Волинської обласної юнацької бібліотеки.
Актуальність семінару-практикуму зумовлена потребою надання інформаційної, навчально-методичної та практичної допомоги шкільним бібліотекарям у використанні віртуальних виставок в освітньому процесі.
Віртуальна виставка – публічний показ у мережі Інтернет за допомогою веб-технологій віртуальних образів спеціально підібраних і систематизованих творів друку та інших джерел інформації, а також загальнодоступних електронних ресурсів, що пропонуються віддаленим користувачам бібліотеки для ознайомлення і використання. Виставка є порівняно новим видом інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів, що набув поширення від початку ХХІ ст. і водночас синтезом традиційного (книжкового) і новітнього (електронного) способів надання інформації у формі багатофункціонального інформаційного ресурсу.
Використання у бібліотечній практиці віртуальних виставок дозволяє уникати проблем, які є характерними для традиційних виставок: забезпечення збереженості документів; оперативність організації виставок та можливість постійного їх поповнення новими документами; подання документів у будь-якій кількості; необмеженість терміну експонування документів; можливість візуального перегляду змісту окремих документів, зокрема збірників наукових праць, альманахів, журналів, ілюстрацій у зручному масштабі та ін.
Віртуальна бібліотечна виставка є новим, багатофункціональним інформаційним ресурсом, що надає широкому колу користувачів можливість підвищити ефективність пошуку інформації, розширити коло необхідних матеріалів (тексти, графіка, аудіо, відео та ін.), отримати комплексне уявлення з проблеми, якій присвячена виставка, а також сприяти розвитку особистості й підвищенню культурного рівня.
Виставка передбачає презентацію видань в інтернет-середовищі, що розкриває їх зміст, а також доступ до матеріалів бібліографічного, фактографічного, енциклопедичного характеру, що існують в електронному вигляді і доступні через мережу Інтернет.
Під час семінару-практикуму шкільні бібліотекарі: ознайомилися з програмами і сервісами за допомогою яких можна створювати віртуальні виставки; розвинути нові професійні навички та компетентності, необхідні для використання віртуальних виставок під час проведення заходів; сформували готовність до проведення віртуальних книжкових виставок з використанням набутих компетентностей.
В результаті зустрічі 15 шкільних бібліотекарів Маневиччини удосконалили власну професійну майстерність та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом у 6 годин.