13 грудня колеги об’єдналися навколо актуальної теми «Професійна майстерність вчителя української мови та літератури в умовах реформування системи освіти в Україні»
13 грудня 2022 року відбулося засідання професійної спільноти вчителів-словесників закладів освіти Маневицької селищної ради. Колеги об’єдналися навколо актуальної на сьогодні теми «Професійна майстерність вчителя української мови та літератури в умовах реформування системи освіти в Україні».
Вступним вітальним словом семінар розпочала директорка Центру професійного розвитку Оксана Кушко, яка ознайомила присутніх із метою зустрічі та планом роботи на семінарі, розкрила актуальність теми, над якою працювали, та надала слово запрошеному спікеру, а саме Питель Тетяні Миколаївні – вчителю української мови та літератури ОЗЗСО «Раково-Ліський ліцей» Камінь-Каширської міської ради.
Тетяна Миколаївна люб’язно поділилася із колегами досвідом роботи у пілотному закладі освіти, розкрила основні методи і форми власної діяльності, дала цінні поради.
Якимчук Руслана Миколаївна, вчитель української мови та літератури Оконського ліцею Маневицької селищної ради поділилася з колегами власним, хоч і небагатим, досвідом роботи у 5 класі Нової української школи, акцентувала увагу на методах, які використовує в роботі.
Чубай Руслана Іванівна, вчитель початкових класів Маневицького ліцею №2, на допомогу педагогам, які лише починають працювати в НУШ, розкрила актуальне питання формувального оцінювання. Зупинилася на завданнях такого виду оцінювання, пояснила основні його принципи. З колегами Руслана Іванівна опрацювала достатню кількість різноманітних методів формувального оцінювання, які вчителі-словесники зможуть використати на уроках у 5 класі НУШ і не тільки.
Поділилася власним досвідом з колегами і Віра Іванівна Ільїна, вчитель української мови та літератури Куклинського ліцею. Віра Іванівна щороку має випускників, які на високі бали здають ЗНО, а на НМТ-2022 серед випускників цього вчителя було аж два 200-бальника. Віра Ільїна поділилася, як працює зі своїми учнями, привернула увагу до методів, які використовує при підготовці випускників до ЗНО, розповіла, як опрацьовує з учнями теоретичний матеріал і яким чином вчить їх виконувати різні завдання. Досвідчений учитель через електронну пошту надіслала колегам власні напрацювання: збірник вправ, презентацію, міні-конспекти для учнів тощо.
Голова професійної спільноти вчителів-словесників Віра Цвітенко, вчитель української мови та літератури Маневицького ліцею №1 імені Героя України Андрія Снітка, працювала з присутніми над темою «Інтернет-сервіси на уроках української мови та літератури». Були опрацьовані досить цікаві програми й платформи, які можна використовувати на очних і дистанційних уроках.
Всім дякуємо за роботу на семінарі. Працюємо далі! Бажаємо миру, чекаємо перемоги!