Відбулась зустріч спільноти заступників директорів з виховної роботи "Профорієнтаційна робота в закладах освіти, професійне самовизначення"
12 травня відбулась зустріч спільноти заступників директорів з виховної роботи. Працювали над темою «Профорієнтаційна робота в закладах освіти, професійне самовизначення здобувачів освіти». Робота спільноти розпочалась на базі Маневицького управління Камінь-Каширської філії ВОЦЗ. Корольчук Юрій Михайлович, начальник Маневицького управління Камінь-Каширської філії ВОЦЗ, та Зеленко Анюта Володимирівна, заступник начальника управління - начальник відділу кар’єрного консультування, розповіли про послуги служби зайнятості в сучасних умовах.
Одним із головних завдань закладів освіти є повсякденна допомога підростаючому поколінню, формування готовності до самостійного планування професійного розвитку. Вчителі-предметники під час пояснення нового матеріалу мають включати відомості професійного характеру, зокрема розповідати, де можна застосувати знання з того чи іншого предмету, людям яких професій вони потрібні, ознайомлювати здобувачів освіти з різними видами трудової діяльності. До важливої ролі вчителя-предметника у профорієнтації учнів привернула увагу Дерлюк Тетяна Антонівна, заступник директора навчально-виховної роботи Лісівської гімназії.
Терещенко Леся Іванівна, психолог Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», презентувала профорієнтаційну роботу в закладі освіти з досвіду роботи, показавши співпрацю з різними установами, спеціальними та вищими навчальними закладами, підприємствами та структурами, де можна почерпати інформацію про професію. Наголосила, що профорієнтаційну роботу на різних рівнях у закладі освіти мають проводити всі педагогічні працівники систематично і поетапно, починаючи з 1 класу. Не можна проводити профорієнтаційну роботу окремо, це комплексна робота, але підходи можуть бути різними. Також до цього процесу залучають батьків та засоби масової інформації.
Роботу спільноти продовжила Ковальчук Валентина Миколаївна, директорка Маневицького Центру творчості дітей і юнацтва, яка розповіла про профорієнтаційну роботу в позашкіллі, адже саме в позашкіллі розкриваються всі здібності, інтереси та уміння дитини, виступаюча навела приклади гуртківців-випускників, які усвідомлено здобули професію за своїм покликанням. Доля Альона Іванівна, директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», розповіла про
профорієнтаційну роботу з дітьми з особливими освітніми потребами і умови вступу їх в освітні заклади.
Кушко Оксана Леонідівна, директорка Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», привернула увагу колег до STEM-професії, які на даний час потрібні і є популярними, конкурентоспроможними, високооплачуваними в Україні та світі.
Далі учасники спільноти мали можливість побувати на профорієнтаційних екскурсіях. Педагоги побачили роботу продавця і флориста в магазині «SANA», а в філії Маневицького лісового господарства ДП "Ліси України", ознайомилися із роботою працівника теплиці. Остапчук Ірина Іванівна, інженер з лісокористування Маневицького лісового господарства, для наших педагогів провела екскурсію теплицею, де педагоги мали можливість побачити рослини, які вирощуються на продаж, а найцікавіше було побачити в теплиці лимони сорту "Пандероза", їх в теплиці понад 60 кущів.
Продовжилася профорієнтаційна екскурсія в Територіальному відокремленому спеціалізованому відділенні Колківського Центру професійної освіти в смт Маневичі. Миронюк Микола Георгійович, завідувач ТВСВ Колківського ЦПО, та майстри з виробничого ознайомили з професіями, які можуть здобути випускники 9 та 11 класів. Для учасників семінару Микола Георгійович та його колеги провели захопливу екскурсію виробничими майстернями та навчальними кабінетами.
Щиро вдячні усім виступаючим, а також закладам, у яких побували наші педагоги, за теплий прийом та цікаві і повчальні профорієнтаційні лекції та екскурсії.