A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Практичні психологи - це підтримка учасників освітнього процесу у закладах освіти

Дата: 29.09.2023 12:20
Кількість переглядів: 125

  

На базі закладу дошкільної освіти №4 «Сонечко» в смт.Маневичі, з метою надання методичної допомоги та підтримки новопризначеним працівникам відбулася зустріч новопризначених психологів дошкільної освіти та психолога КУ"ЦПРПП" Маневицької селищної ради. Практичні психологи у закладах освіти є невідʼємною та важливою частиною освітнього середовища. Вони сприяють психологічному добробуту, поліпшенню клімату та забезпеченню успішного розвитку дітей. Зараз, коли навколо так багато стресових факторів, надважливо мати поруч кваліфікованого психолога, який зможе підтримати учасників освітнього процесу у складних ситуаціях.

   У двох закладах дошкільної освіти смт.Маневич ЗДО №1 "Веселка "та ЗДО №4 "Сонечко" працюють два новопризначені практичні психологи, Ковальчук Іванна та Грабчак Оксана. Основні задачі психолога в дошкільному навчальному закладі — це психологічний супровід розвитку, виховання та навчання дошкільника, а також співпраця з усіма учасниками цього процесу. У діяльності практичного психолога на першому місці — психологічна просвіта — надання знань батькам та педагогам про розвиток дитини. Також психолог повинен підтримувати особистісний розвиток дошкільнят, проводити діагностику, оцінюючи стан дитини, аби зорієнтувати її в освітньому середовищі.

   У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця? Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об’єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Якщо необхідность звернутися до дитячого психолога співпадає з капризами, агресивністю, впертістю дитини – і почуттям безпорадності у батьків. Цілком природна реакція – звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності, позаймається з дитиною, щоб допомогти їй подолати непростий період.

   Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета – визначити об’єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам’яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалювати. Може пограти з ним в захоплюючу гру – насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.

   За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам’ять, посидючість, логічне та образне мислення – в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самого різного віку. Найчастіше, психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми. За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути індивідуальні заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки,а також  на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина переживає сильний стрес – втрату близьких, фізичний або психологічне насильство і т.п. Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок, як готових, так і складених в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка – всі знайомі і цікаві для дитини предмети, а заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

   Отже, якщо вам чи вашій дитині потрібна підтримка у вирішенні конкретної ситуації або проблеми, психолог спрямує вас, дасть можливість зрозуміти те, що насправді відбувається у вашому житті, допоможе роздивитися різні варіанти рішень та знайти вихід. Вибір за вами: жити за звичним сценарієм, відчувати через невирішені життєві проблеми страх, тривогу, злість, агресію, розпач, образу, або, можливо, ризикнути, звернутися за допомогою до психолога, вивільнити свої негативні емоції, подивитись на ситуацію з іншого боку, знайти власні ресурси і змінитися,стати більш щасливим, здоровим, упевненим і успішним.


« повернутися

Вхід для адміністратора