Климюк Ігор Павлович

Дата: 26.01.2024 12:16

Климюк Ігор Павлович - гранатометник 1-го механізованого відділення 3-го механізованого взводу 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої Бердичівської Залізної бригади імені князя Данила Галицького Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат.

Народився 15 вересня 1994 року в селі Оконськ Камінь-Каширського району Волинської області. Мешкав в селі Гірка Полонка Луцького району Волинської області. У 2010 році закінчив загальноосвітню школу села Гірка Полонка Луцького району, у 2013 році - Волинський коледж Національного університету харчових технологій (місто Луцьк) за спеціальністю «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування».

Після закінчення навчання працював електриком на Сільськогосподарському приватному підприємстві «Рать» в селі Ратнів Луцького району Волинської області.

У червні 2015 році був призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Пройшов підготовку у 179-му об‘єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв‘язку Збройних Сил України (військова частина А3990, місто Полтава), потім служив у 24-ій окремій механізованій Бердичівській Залізній бригаді імені князя Данила Галицького Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0998, місто Яворів Львівської області). З 2016 року проходив військову службу за контрактом.

З 2016 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивний «Клим».

10 січня 2017 року солдат Ігор Климюк загинув від осколкового поранення в голову внаслідок обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями позицій українських військових поблизу сел Новозванівка та Троїцьке Попаснянського району Луганської області.

14 січня 2017 року похований на кладовищі села Гірка Полонка Луцького району.

Указом Президента України № 58/2017 від 10 березня 2017 року, «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Почесний громадянин Луцького району (2017; посмертно).

Залишились батьки, молодші брат та сестра.

11 вересня 2017 року за ініціативи однокласників Ігоря у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Оконськ було відкрито меморіальну дошку на честь Героя [1].

Матеріали підготували:

Шкарлат Софія, учениця 11 класу Оконського ліцею Маневицької селищної ради Волинської області

Невар О. С., заступник директора з виховної роботи, вчитель біології Оконського ліцею

Маневицької селищної ради Волинської області