Проведено вебінар з вчителями предмета "Захист України"
28 лютого 2024 року проведено вебінар вчителів предмету «Захист України» на тему «Формування громадянської компетентності учнівства різних вікових груп в умовах воєнного стану, їх готовність до захисту України».
Роботу розпочала консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Іщик Юлія Василівна словами Отто фон Бісмарка, німецького діяча: «Війни виграють не генерали, війни виграють шкільні вчителі та парафіяльні священники». Цей вислів демонструє всю значущість вчителя. Потрібно чітко усвідомлювати, що вчитель формує особистості, їх світогляд, ідеали, принципи. Дуже важливим є закласти справжні цінності як загальнолюдські так і громадянські.
Продовжив вебінар директор Костюхнівського ліцею, вчитель предмету «Захист України», Давидюк Василь Степанович, більш розширено розкривши тематику зустрічі. Громадянська компетентність є однією з ключових компетентностей предмету «Захист України». Тож, на вчителів покладена відповідальність не лише надати необхідні для подальшого життя знання, а й створити умови для формування свідомого громадянина здатного, в разі небезпеки, стати на захист своєї держави. Виступаючий поділився власним досвідом з ведення стройової підготовки Всеукраїнського онлайн-конкурсу «Впоряд», організації навчально-польових зборів в умовах воєнного стану в межах закладу освіти.
Враховуючи сучасну суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Однією з цих складових є Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Про підготовку дітей до військово-патріотичної гри з учасниками вебінару поділилась Сьомак Оксана Володимирівна, педагог-організатор Маневицького ліцею № 2.
У 2023/2024 навчальному році найважливішим компонентом є дотримання в умовах воєнного стану безпечних умов освітнього процесу з особливістю виникнення ймовірних ситуацій, коли вмикається сигнал – «Увага всім! Повітряна тривога».
З огляду на реальну загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії московитів, вчителям неухильно рекомендується дотримуватися порядку дій у разі увімкнення сигналів небезпеки під час навчання, що розроблені на основі рекомендацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Ретельно розповів про готовність до дій в умовах надзвичайних ситуацій Вознюк Віталій Юрійович, вчитель предмету «Захист України» Опорного закладу загальної середньої освіти «Цмінівський ліцей».
На завершення вебінару, Юлія Василівна акцентувала увагу присутніх на змінах у Положенні про атестацію педагогічних працівників, яке вступило в дію з 01.09.2023 року. Обговорили потребу годин, які повинен мати кожен педагог під час атестації та відповідність отриманих сертифікатів до вимог Положення. Також, проаналізувала участь педагогів у І етапі XXIX обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині».
Учасники обговорили найболючіші питання і виклики сучасного вчителя предмету «Захист України». Щира подяка нашим Збройним Силам України за тихе небо і можливість працювати!