A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Відбулося секційне засідання спільноти початківців

Дата: 16.09.2024 12:23
Кількість переглядів: 176

Фото без опису        11 вересня 2024 року згідно з планом роботи КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Маневицької селищної ради  відбулося секційне засідання спільноти  вчителів початкових класів, на яке зібралося понад 80 педагогів, щоб обговорити організаційні та методичні питання  освітнього процесу. Спікерка заходу, консультантка Центру Світлана Пацаманюк, виступаючи перед колегами, підкреслила, що тема зустрічі «Новий навчальний рік – рік можливостей та удосконалення майстерності» є актуальною для педагогів громади, які у нелегкий воєнний час тримають український освітній фронт і вже відчувають певне виснаження від роботи в умовах постійних освітніх викликів, тому запропонувала максимально використати майбутній навчальний рік для саморегуляції, емоційного та фізичного відновлення, для вдосконалення фахової майстерності та професійного розвитку. А також зупинилась на питанні підвищення кваліфікації для вчителів початкових класів у 2024/2025 н.р. та особливості атестації за новим Положенням про атестацію, яке почало діяти з 1 вересня 2023 року. Безперечно, що сучасний педагог має широкі можливості підвищення фахового рівня як в онлайн - режимі, так і в очному форматі, а зміни в процедурі атестації педагогічних працівників дозволяють розглядати чергову чи позачергову атестацію як можливість саморозвитку та професійного зростання.

    Фото без опису  Головами спільноти, Тетяною Сергіївною Чесак  та Іриною Миколаївною Турик, було зазначено, що триває реформування освіти, впровадження Нової української школи не тільки в початковій, але й середній ланках освіти і особливу увагу МОН України звертає на якість виконання державою міжнародних правових норм реформи на місцях, дотримання наступності і, навіть, піднімається питання перезапуску НУШ для надолуження освітніх втрат школярів та покращення реалізації реформи.

     Водночас, виклики воєнного часу потребують гнучкості освітнього процесу, коли педагоги мають вибудовувати освітній процес таким чином, щоб не тільки мінімізувати освітні втрати школярів, але й випрацювати систему їх надолуження. Було наголошено, що МОН України надало педагогам певні настанови та визначило основні управлінські та методичні вектори освітнього процесу на 2024/2025 навчальний рік, основні з яких – безпека як пріоритетне завдання закладів освіти, психоемоційне здоров’я учасників освітнього процесу, реалізація автономії закладів освіти, академічна свобода вчителя, якісна самоосвіта педагогів та інші. Особливістю педагогічної діяльності в умовах воєнного стану стає вихід на нові рівні відповідальності як за безпеку учасників освітнього процесу, так за їх психологічний та емоційний стан, за надолуження освітніх втрат. Це потребує від педагогів не тільки додаткових знань, але й щоденної стійкості та мужності.Фото без опису

   Ключові питання зустрічі:

  • Організація освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році.
  • Нормативні документи.
  • Оцінювання навчальних досягнень в початковій школі.
  • Планування роботи на І семестр з учасниками професійної спільноти.

     Вітаємо колег з початком нового навчального року, бажаємо всім мирного неба, нових досягнень та успішного навчального року. І нехай кожен день цього року наближає нас до омріяної Перемоги! 

         Слава Україні!

Фото без опису

      Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора