Педагогам Маневицької територіальної громади проведено семінар-практикум «Освітньо-професійна траєкторія педагога: практичний аспект»
18 вересня 2024 року згідно з планом роботи КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти в онлайн-режимі було проведено семінар-практикум «Освітньо-професійна траєкторія педагога: практичний аспект». Розробник програми, спікер – Шинкарук Ірина Вікторівна, завідувач відділу новацій та передових педагогічних технологій, старший викладач кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО. Організатор зустрічі – консультант КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради Іщик Юлія Василівна.
Актуальність проведення семінару зумовлена необхідністю поширення та впровадження в практику роботи освітніх закладів нових ідей, спрямованих на покращення якості освітнього процесу, пропаганду перспективних моделей педагогічного досвіду, створення організаційно-методичних умов для пошуку ефективних підходів до розв'язування проблеми оновлення освіти.
Сучасне українське суспільство ставить особливі вимоги до особистості педагога Нової української школи та зумовлює перегляд цінних пріоритетів, фахової компетентності, перспективи педагогічного досвіду. Надзвичайно актуальним стає запит на високий рівень інноваційної компетентності вчителя, його особистісного професійного розвитку. Ірина Вікторівна детально розповіла про індивідуальну освітню траєкторію професійного розвитку педагога, акцентувавши увагу на участі в традиційних педагогічних конкурсах .
У стрімко мінливому і відкритому світі головними професійними якостями сучасного педагога стає готовність до змін, мобільність, здатність до нестандартних професійних дій, відповідальність і самостійність в ухваленні рішень.
Набуття цих цінних якостей неможливо без розширення простору педагогічної творчості. Саме тому конкурс «Учитель року» та обласна виставка «Творчі сходинки педагогів Волині» є найбільш ефективними інноваційними формами розкриття рівня професіоналізму і творчого потенціалу педагогічних працівників. Конкурси педагогічної майстерності є одним з найважливіших етапів у розвитку професіоналізму педагога, тому що дають можливість стати значущим в професійній спільноті через зовнішню оцінку його педагогічної діяльності, матеріальне та моральне заохочення, реалізацію свого професійного «Я» в умовах змагання.
У роботі семінару взяли участь 24 педагоги громади, які отримали сертифікати підвищення кваліфікації обсягом у 6 годин. Щиро вдячні Ірині Вікторівні за проведений семінар-практикум, а Волинському ІППО за співпрацю із КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Маневицької селищної ради.