Проведено методичний тренінг щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни «Стаємо сильнішими разом»
Спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано та проведено сертифікований методичний тренінг щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни «Стаємо сильнішими разом», спікер тренінгу завідувач відділу гуманітарних дисциплін Волинського ІППО - Олевська Ірина Ігорівна. Модератором зустрічі виступила Іщик Юлія Василівна, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Маневицької селищної ради.
Програма методичного тренінгу для працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни «Стаємо сильнішими разом» укладена в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» - спільної ініціативи Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України та Міністерства відновлення України, що покликана допомогти дітям, які постраждали від війни.
Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну призвело до значних потрясінь та змін у системі української освіти, які наразі відзначаються синхронністю дезадаптивних та адаптивних процесів. Так, перед українськими педагогами постало нелегке завдання: організувати освітній процес в умовах впливу травматичних подій та небезпеки, нових міграційних реалій, матеріально-технічних проблем. І одне із першочергових завдань, без виконання якого не може йтися про якість навчання, поряд зі створенням безпечних умов, є інтеграція в дитячі спільноти дітей, які опинилися в умовах війни. А це діти, що належать до внутрішньо переміщених осіб, діти із сімей військовослужбовців, які беруть/брали участь у бойових діях проти російського агресора, діти, які тимчасово перебувають/ перебували за кордоном, діти, які впродовж активних воєнних дій перебувають/перебували на території України, діти, які внаслідок бойових дій втратили близьких людей, зазнали фізичних або психологічних травм та інші вразливі категорії дітей.
Під час зустрічі педагоги підвищили кваліфікацію з методики використання ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни, сформували навички, які необхідні для використання цих ресурсів, поглибили обізнаність у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.