Відбувся семінар-практикум "Практичні інструменти сучасного уроку"
26 - 27 вересня 2024 року позапланово в онлайн-режимі був проведений сертифікований семінар-практикум «Практичні інструменти сучасного уроку» для вчителів Маневицької територіальної громади, учасниками якого стали 37 педагогів.
Спікер - викладач ВІППО, Наталія Анатоліївна Поліщук, модератор зустрічі – Іванна Анатоліївна Іващик.
Коли говоримо про практичні інструменти вчителя, у першу чергу, маємо дати відповідь на запитання: для чого вони потрібні?Вони мають допомагати учням навчатися легко і результативно, а вчителю – заощадити час і полегшити підготовку до уроків. Отже, коли навчатися легко? Коли цікаво, ну або, принаймні, не нудно. Це стосується як учнів, так і вчителів. А чим цікавляться сучасні школярі? Про них кажуть, що вони з’явились на світ зі смартфоном у руці. Наші учні справді змалку оточені комп’ютерами, ноутбуками, планшетами, телефонами. Така кількість джерел нової інформації вимагає від них мультизадачності, вміння швидко перемикатись з одного завдання на інше. Проте,часто це лишає значно менше часу на обробку та засвоєння повідомлення.
На семінарі-практикумі було розглянуто такі практичні інструменти уроку:
Комікси
Комікс (від англ.. comic – комедійний, смішний) - це послідовність малюнків, яка розвиває певну історію, розповідь. Сьогодні різні види контенту все частіше набувають візуальної форми. Діти і підлітки частіше надають перевагу картинкам і фото, ніж текстовому відтворення інформації. Як же заволодіти їхньою увагою та скласти конкуренцію тим же, наприклад, мемам у соцмережах. Цей вид графічного мистецтва дозволяє легко зробити урок цікавим і захопливим. Наталія Анатоліївна ознайомила колег із онлайн-інструментами створення коміксу.
Бріколаж
Бріколаж – це використання на уроці будь-яких предметів, крім навчальних посібників, предметів, виготовлених спеціально для навчання.
Ребуси
Ребуси – це загадка, в якій слово, вираз чи речення зашифроване з допомогою малюнків, чисел, нот та інших знаків.
Флеш-картки
Флеш-картки – це універсальний інструмент, який можна використовувати під час вивчення будь-якої навчальної дисципліни.
Щиро дякуємо Волинському інституту післядипломної педагогічної освіти за співпрацю та цікаву, корисну й плідну зустріч, а нашим Збройним силам за можливість працювати та вчитися новому!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)