Проведено діалог-студію "Оцінювання - виклики та тенденції НУШ у 2024-2025 навчальному році»
- Які зміни приніс наказ Міністерства освіти і науки щодо рекомендацій оцінювання результатів навчання здобувачів освіти № 1093 від 02.08.2024 року відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти?
- Як правильно заповнити журнал і виставити семестрові та річні оцінки згідно нових рекомендацій МОН?
- Яку ж модель оцінювання обрати?
На всі питання дали відповідь на діалозі-студії «Оцінювання – виклики та тенденції НУШ у 2024-2025 навчальному році» з педагогами природничої освітньої галузі 8 жовтня 2024 року, спікером якого була Григор’єва Наталія Володимирівна, завідувач відділу природничих дисциплін Волинського ІППО.
Особливу увагу Наталія Володимирівна приділила формувальному оцінюванню. Роз’яснила присутнім педагогам, що формувальне оцінювання це не контроль роботи учня, а саме інструмент його підтримки і має бути позитивним щодо самого учня. З допомогою формувального оцінювання забезпечується зворотній зв’язок, який дає можливість зрозуміти наступні кроки в навчанні. Саме ж формувальне оцінювання здійснюється через педагогічне спостереження, аналіз учнівських робіт, самооцінювання та взаємооцінювання.
Зустріч була важливою та корисною для усвідомлення нових підходів до формування особистості учня в Новій українській школі. У розгляді нових підходів до оцінювання учнів 5-7 класів взяли участь 45 педагогів природничої освітньої галузі. Модератором діалог-студії виступила Іщик Юлія Василівна, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Щира вдячність Григор’євій Наталі Володимирівні за проведену змістовну онлайн-зустріч.