A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Педагогам природничої освітньої галузі проведено методичний тренінг «Стаємо сильнішими разом»

Дата: 14.10.2024 16:02
Кількість переглядів: 223

Фото без описуСпільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано та проведено для педагогів природничої освітньої галузі сертифікований методичний тренінг щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни «Стаємо сильнішими разом», спікер тренінгу завідувач відділу природничих дисциплін Волинського ІППО – Григор’єва Наталія Володимирівна. Організатор зустрічі консультант КУ «ЦПРПП» – Іщик Юлія Василівна.

Програма методичного тренінгу для працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни «Стаємо сильнішими разом» укладена в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» - спільної ініціативи Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України та Міністерства відновлення України, що покликана допомогти дітям, які постраждали від війни.

Фото без описуВійна в Україні обумовила зміни соціальної реальності дітей і відповідно актуалізувала потребу адаптації до нового соціального середовища. Так діти, які опинилися в умовах війни, мають узгодити власні потреби, бажання й очікування з реальними можливостями й умовами соціального середовища, у якому вони опинилися.

Одне із першочергових завдань це інтеграція в дитячі спільноти дітей, які опинилися в умовах війни. А це діти, що належать до внутрішньо переміщених осіб, діти із сімей військовослужбовців, які беруть/брали участь у бойових діях проти російського агресора, діти, які тимчасово перебувають/ перебували за кордоном, діти, які впродовж активних воєнних дій перебувають/перебували на території України, діти, які внаслідок бойових дій втратили близьких людей, зазнали фізичних або психологічних травм та інші вразливі категорії дітей.

Важливим складником роботи з дітьми та дорослими, які пережили травматичні події, є формування життєстійкості, а саме акцентування уваги на ресурсах людини та її здатності забезпечити нормальне функціонування навіть за несприятливих обставин. Тому, робота має відбуватись в площині підвищення рівня стресостійкості або здатності адаптуватися перед обличчям трагедії, життєвих стресорів, задля сприяння збільшення ефективності психологічної адаптації.

На завершення тренінгу присутні педагоги зробили висновок, що в умовах війни та посиленого стресу рівень сформованості життєстійкості дітей та дорослих має вагоме значення та є основою для успішного процесу соціалізації та інтеграції дітей в нових соціальних умовах.

Щиро дякуємо за змістовну та наповнену інформацією зустріч Наталі Володимирівні Григор’євій!


« повернутися

Вхід для адміністратора