A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Відбулася дискусійна онлайн-зустріч спільноти заступників директорів з виховної роботи ліцеїв та заступників директорів з навчально-виховної роботи гімназій на тему «Безпечне освітнє середовище в закладах освіти: нові виміри безпеки»

Дата: 08.11.2024 11:21
Кількість переглядів: 67

Фото без опису07 листопада 2024 року відбулася дискусійна онлайн-зустріч спільноти заступників директорів з виховної роботи ліцеїв та заступників директорів з навчально-виховної роботи гімназій на тему «Безпечне освітнє середовище в закладах освіти: нові виміри безпеки», на якій розглядалися питання профілактики, педагогічної просвіти та безпеки учасників освітнього процесу.

Залежності у дітей та підлітків – це непростий виклик у сучасному світі. Вони є однією зі значних проблем сучасного життя, а система педагогічних та психологічних заходів з профілактики адиктивної поведінки у підлітків є надФото без описузвичайно важливою темою сьогодення. Зловживання психоактивними речовинами, інтернет-залежність та інші види адиктивної поведінки стають все більш поширеними серед дітей та підлітків в останні роки, що актуалізує потребу ефективних профілактичних заходів в закладах освіти.

Про профілактику куріння електронних сигарет та їх негативний вплив на здоровʼя дітей та молоді, розповіла Войтенко Ірина Григорівна, заступник директора з Фото без описувиховної роботи Маневицького ліцею №2 Маневицької селищної ради, яка поділилася досвідом профілактичних та просвітницьких заходів у закладі освіти з учасниками освітнього процесу, адже вейпи несуть реальну загрозу для організму, вони містять психоактивну речовину - нікотин, що викликає залежність та негативно впливає на здоров’я, а ілюзорна безпечність електронних сигарет приваблює підлітків.

Фото без описуВ цей складний час, особливу увагу слід звернути на стан психічного здоров’я підлітків, це одна з найбільш піддатливих до стресів категорій. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки. Якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ – це деструктивна поведінка, яка може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості. Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких вони опинилися. Підлітки взагалі легко піддаються впливу та схильні до ризикованих дій, їм складно мислити критично та бачити небезпеку там, де її помічають дорослі. Профілактика адиктивної поведінки в підлітковому віці має важливе значення щодо збереження здоров’я та зниження ризику негативних наслідків.

Про порядок здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, про співпрацю із відділенням соціальної роботи в ТЦСО Маневицької селищної ради, службою у справах дітей Маневицької селищної ради та відділенням поліції №1 селища Маневичі Камінь-Каширського РВП розповіла Терещенко Леся Іванівна, психолог КУ«ЦПРПП»Маневицької селищної ради.

На засідання була запрошена Яна Фото без описуАнатоліївна Данилюк, інспектор з дотримання прав людини, відділення поліції №1 селища Маневичі Камінь-Каширського РВП, яка активно брала участь в обговоренні кожного дискусійного питання, давала відповіді на запитання учасників зустрічі. Обговорювались питання про деструктивні угрупування, небезпечні квести, суїцидальні прояви, злочинність серед неповнолітніх, інтернет-залежність у дітей, профілактику вживання психотропних речовин та статеве виховання.

Фото без описуПобєда Юлія Василівна, заступник директора з виховної роботи ОЗЗСО «Троянівський ліцей» Маневицької селищної ради, розповіла про роботу в закладі освіти з профілактики булінгу, насильства та конфліктів, адже сьогодні актуальними є питання побудови безпечного, мирного освітнього середовища, яке передбачає впровадження у систему освіти технології вирішення конфліктів шляхом Фото без описуспівробітництва. Важливими кроками в цьому напрямі є формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу (цькуванню), навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, розуміння поняття «мир», усвідомлення власної значущості у миробудуванні, усвідомлення конфлікту як невід’ємної частини життя, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті.

На завершення онлайн-зустрічі головний спеціаліст Сахнік Ярослава Фото без описуОлександрівна, наголосила на важливості проведення у закладах освіти заходів направлених на попередження різних проявів насильства, конфліктів та булінгу, зупинилась на важливих моментах ведення документації, яка має бути в освітньому закладі щодо протидії булінгу.

Щиро дякуємо усім педагогам за участь, а спікерам за презентацію власного досвіду роботи.

Пам’ятаймо, що найкращою умовою всіх профілактичних заходів є співпраця і налагодження взаємин між усіма учасниками освітнього процесу.

Мирного неба та швидшої ПЕРЕМОГИ всім нам!

Організатор зустрічі -Терещенко Леся Іванівна, психолог КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора