14 листопада 2024 року, з нагоди Міжнародного дня логопеда, було проведено засідання спільноти логопедів та дефектологів освітніх закладів Маневицької селищної ради на тему «Логопедичне асорті»
14 листопада 2024 року, з нагоди Міжнародного дня логопеда, було проведено засідання спільноти логопедів та дефектологів освітніх закладів Маневицької селищної ради на тему «Логопедичне асорті ».
Своє професійне свято логопеди відзначаються уже 20 років, у 2004 році фахівцями в галузі логопедії було вирішено щорічно організовувати заходи з виходом на міжнародний рівень. Їх метою є підвищення обізнаності широкої громадськості про важливі, доступні та ефективні методи корекції роботи мовного апарату для всіх соціальних груп населення.
Свій досвід роботи про використання паличок Кьюїзенера в корекційно-розвивальній роботі вчителя-логопеда, спрямований на розвиток мовлення та сенсорно-розвивальні процеси у дітей презентувала Вейна Катерина Петрівна, логопед та дефектолог Чарторийського ліцею, яка показала практичні та цікаві вправи з паличками.
Специфіку корекційно-розвиткової роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку презентувала Чеб Мирослава Петрівна, вчитель-дефектолог Чарторийського ліцею, яка розповіла про теоретичні основи затримки психічного розвитку їх вплив на розвиток дітей та про педагогічні підходи, методи і прийоми корекційної роботи.
Про розвиток мовлення молодших школярів із затримкою психічного розвитку розповіла Тачинська Надія Петрівна, дефектолог Чарторийського ліцею. Спікерка поділилася досвідом щодо практичних вправ, які використовує на корекційно-розвиткових заняттях «з розвитку мовлення», що сприяють цілеспрямованому подоланню порушень мовлення та удосконаленню мовних і соціокультурних умінь та навичок дітей із затримкою психічного розвитку , надала поради для розвитку мовлення учнів.
Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови – це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто в цьому недостатньо обізнаний і недооцінює важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.
Приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя!