Відбувся семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури "Методичні родзинки на уроках зарубіжної літератури"
22 листопада 2024 року в онлайн-форматі було проведено семінар практикум «Методичні родзинки на уроках зарубіжної літератури» для вчителів зарубіжної літератури.
Зустріч розпочала Іванна Анатоліївна Іващик, директорка КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради, яка розкрила такі питання:
- підсумки роботи спільноти вчителів вчителів зарубіжної літератури;
- конкурс «Учитель року – 2025»;
- зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників від 09.09.2022 року №805, затверджених наказом МОН від 10.09.2024 року №1277;
- курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- проведення навчальних занять для вчителів, які забезпечують реалізацію Державного стандарту у другому циклі базової середньої освіти у 2024 - 2025 навчальному році;
- проведення навчальних занять для педагогічних працівників, забезпечують реалізацію Державного стандарту у другому циклі базової середньої освіти у 2024 – 2025 навчальному році.
Семінар продовжила Ніна Василівна Кирилюк, голова спільноти вчителів зарубіжної літератури, яка поділилася своїми напрацюваннями на тему «Формування духовного світу особистості на уроках зарубіжної літератури». У сучасному світі панують інформаційні технології, засоби масової інформації, перевантажені «важкою» для сприяйняття інформацією (про вбивство, мега-катастрофи, кризу в економіці, повномасштабне вторгнення тощо). У таких умовах людині вкрай необхідно не забувати про добро, чесність, розуміння, тобто не втратити людської гідності. Саме цим чеснотам навчає вчителька здобувачів освіти на своїх уроках.
Своїм досвідом роботи поділилася Ірина Валеріївна Конотопчик, вчителька зарубіжної літератури Костюхнівського ліцею. Педагогиня акцентувала увагу на методичних «родзинках», які вона використовує на уроках, щоб зацікавити учнів, а саме:
- скринька щастя;
- емоція дня;
- збери прислів’я;
- збери фрази;
- сенкан тощо.
-
Особливу увагу вчителька звернула на використання штучного інтелекту, тому що досить часто застосовує його на практиці. ШІ стає дедалі популярнішим підходом, який не тільки допомагає учням краще розуміти тексти, але й додає цікавості вивченню зарубіжної літератури. Сучасні платформи та додатки дозволяють учням залучатися до тексту через інтерпретації, симуляції, інтерактивні дискусії та креативні завдання, створюючи багатий навчальний простір для розвитку критичного мислення та аналітичних навичок.
Зустріч відбулася у дружній, затишній атмосфері. Щира вдячність педагогам, які поділилися своїми напрацюваннями з колегами, а Збройним Силам України – за можливість працювати та навчатися!