Відбувся навчально-методичний семінар «Благополуччя дітей та педагогів в умовах сьогодення: дієві інструменти і практики психологічної підтримки»
17 грудня 2024 року для вчителів початкових класів Маневицької селищної ради в онлайн-форматі був проведений навчально-методичний семінар «Благополуччя дітей та педагогів в умовах сьогодення: дієві інструменти і практики психологічної підтримки». Організатори та модератори семінару – Никитюк Лариса Мілентіївна та Папіж Світлана Василівна, методисти відділу початкового навчання та дошкільного виховання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Актуальність семінару зумовлена викликами в Україні, пов’язаними з пандемією COVID-19 та широкомасштабною війною, розв’язаною російською федерацією, спричиненими сутнісними змінами у напрямах, формах і методах професійної діяльності педагогів усіх ланок вітчизняної системи освіти. Психосоціальна підтримка розвитку та навчання дітей, забезпечення їхнього благополуччя в закладі освіти в умовах надзвичайних ситуацій є одним з провідних завдань педагогічної діяльності. Вирішення якого, першочергово, потребує цілеспрямованої, екосистемної, практико зорієнтованої та метапредметної підготовки педагогів закладів загальної середньої освіти.
Виступаючі зупинились на завданнях, які стоять перед педагогами сьогодні, а саме:
- забезпечити розвиток ціннісного ставлення педагогів до здійснення психосоціальної підтримки дітей, в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема засобами навчання через гру;
- поглибити й розширити знання педагогів з теорії і практики психології надзвичайних ситуацій, педагогіки гри, ефективних стратегій психосоціальної підтримки розвитку та навчання дитини в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема засобами навчання через гру;
- удосконалити вміння здійснювати різнорівневу та різномодальну психосоціальну підтримку розвитку та навчання дітей у закладі освіти, зокрема засобами навчання через гру, створювати безпечне ігрове освітнє середовище;
- забезпечити розвиток загальних і професійних компетентностей педагогів;
- активізувати розвиток значущих професійних якостей педагогів, у тому числі – психологічної стійкості, самоорганізації, рефлексії, агентності, мотивації до професійного самовдосконалення, самоменеджменту в умовах надзвичайних ситуацій.
21 педагог закладів освіти Маневицької селищної ради отримали сертифікати підвищення кваліфікації обсягом у 6 годин.
Щиро дякуємо Ларисі Мілентіївні та Світлані Василівні за змістовно проведений навчально-методичний семінар і приділену увагу освітянам Маневицької громади.
Організатор зустрічі, консультант КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради, Пацаманюк Світлана Василівна.