Для керівників закладів освіти Маневицької громади проведено навчально-методичний семінар "Фінансово-стратегічне планування в роботі керівника ЗО"
24 січня 2025 року в онлайн-режимі відбувся сертифікований навчально-методичний семінар «Фінансово-стратегічне планування в роботі керівника ЗЗСО», учасниками якого стали 57 директорів, заступників директорів ЗО Маневицької громади. Семінар проведено за освітньою програмою, розробниками якої є Радецька Ірина В’ячеславівна, доцент кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО, кандидат економічних наук, доцент та Кінах Неля Володимирівна, доцент кафедри педагогіки та психології, кандидат економічних наук, доцент. Організатор зустрічі – Іващик Іванна Анатоліївна, директор КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради.
Керівник повинен вміти управляти матеріальними, фінансовими та людськими ресурсами, адже без цього неможливе зростання ефективності професійної діяльності та якості освіти. Для цього йому необхідні певні базові економічні знання та підприємницькі навички (когнітивний компонент). Крім того, необхідно знати, як здійснюється фінансування ЗЗСО, що собою являє бюджетна система та організація обліку виконання бюджету, які є види та напрями фінансування позабюджетної діяльності. Водночас керівник повинен уміти працювати з фінансовою інформацією, аналізувати результати фінансової діяльності та ефективності вкладень, складати фінансовий план, оформляти кредити, регулювати проходження грошей, контролювати власну бухгалтерію, складати кошторис, укладати договори, перевіряти нарахування заробітної плати, ефективно використовувати матеріальні та фінансові ресурси.
Актуальність навчально-методичного семінару зумовлена потребою надання керівникам закладів освіти навчально-методичної допомоги з питань освітнього і фінансового менеджменту та технологічних аспектів управлінської діяльності.
На зустрічі були розглянуті такі питання:
- розширення знань з освітнього, економічного і фінансового менеджменту та поглиблення знань з нормативно-правового забезпечення реформування системи освіти;
- визначення сучасних методик аналізу стану функціонування і розвитку закладу освіти;
- оволодіння керівниками закладів освіти особливостями SWOFT-аналізу, PEST-аналізу, діаграми взаємодій, SW та SNW-підходів до аналізу сильних та слабких сторін у процесі вивчення внутрішнього середовища ЗЗСО;
- опрацювання інструментів, компонентів щодо проведення стратегічного планування;
- ознайомлення з процедурою та нормативно-правовими актами упровадження фінансової автономії ЗО;
- розвиток навичок щодо створення і затвердження кошторисів планування використаних бюджетних коштів.
Щира вдячність Радецькій Ірині В’ячеславівні та Кінах Нелі Володимирівні за змістовний, цікавий навчально-методичний семінар, а Волинському інституту післядипломної педагогічної освіти за постійну співпрацю із КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради.
Шана та уклін Збройним Силам України за можливість вчитися, вчити та навчати! Мирного неба та Перемоги!