A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради

Проведено семінар-практикум для шкільних бібліотекарів Маневиччини

Дата: 18.02.2025 09:56
Кількість переглядів: 138

Фото без описуПитання дитячого читання залишається актуальним завжди, а особливо сьогодні. І це цілком зрозуміло: у суспільстві відбуваються процеси глобалізації, інформатизації, модернізації, тобто світ розвивається, змінюється, переглядаються пріоритети. У кожній країні всі ці процеси відбуваються по-різному, і гострота проблем дитячого читання, що стоїть перед суспільством, вирішується відповідно до ментальності того чи іншого народу, його духовної спадщини, звичаїв та традицій. Саме над  вирішенням цієї проблеми працювали шкільні бібліотекарі Маневицької громади на семінарі-практикумі «Розвиток творчих здібностей та інтересу учнів до читання шляхом використання традиційних та упровадження нових форм роботи, застосування бібліотечних інновацій на практиці», який відбувся 14 лютого 2025 року згідно з планом роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Модератор зустрічі – Світлана Василівна Пацаманюк,  консультант Центру. 

        Фото без описуСучасна бібліотека – це вікно у світ, засіб, що забезпечує безперервність розвитку культури, один з елементів системи навчання, самоосвіти, духовного, естетичного і професійного вдосконалення особистості. На питаннях використання соціальних мереж у роботі шкільної бібліотеки  акцентувала увагу Тетяна Михайлівна Мілінчук, бібліотекар Маневицького ліцею №2. Від якості роботи бібліотеки залежить якість поколінь – як сучасного, так і прийдешнього. З цього випливає велика відповідальність бібліотекарів перед суспільством. Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни – завдання не із легких. Зміни, які відбуваються навкруги, потребують нових рекламних рішень, нових підходів, нового стилю та діалогу. Оновлюються і модифікуються традиційні форми бібліотечної роботи, здійснюється пошук інноваційних форм. 

Фото без описуНавчити дітей насолоджуватися читанням, зробити його привабливим і улюбленим заняттям – ось основне завдання бібліотек, які обслуговують дітей. І допомогти в цьому можуть нетрадиційні форми роботи, що сприяли б неформальному спілкуванню читачів, цікавому проведенню дозвілля. Як розвивати інтерес до книги й читання через традиційні та інноваційні форми роботи ознайомила присутніх Світлана Олексіївна Мирончук, бібліотекар Граддівської гімназії.

Фото без описуСвітлана Василівна Пацаманюк проаналізувала участь шкільних бібліотек  Маневицької громади у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, зупинилась на питаннях проходження курсової перепідготовки та співпраці  шкільних бібліотекарів з педагогами та їх батьками.

Щиро вдячні учасникам семінару за активну участь у роботі.  Раді, що ви отримали нові ідеї та натхнення для своєї професійної діяльності. Нехай ці знання допоможуть вам у подальшій роботі та принесуть успіх вашим читачам.


« повернутися

Вхід для адміністратора