Відбулася ресурсна зустріч спільноти практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Маневицької селищної ради на тему «Формування стресостійкості в учасників освітнього процесу в умовах воєнного і післявоєнного періоду».
23 квітня у день професійного свята Всеукраїнського Дня психолога на базі Маневицької публічної бібліотеки відбулася ресурсна зустріч спільноти практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Маневицької селищної ради на тему «Формування стресостійкості в учасників освітнього процесу в умовах воєнного і післявоєнного періоду».
Розпочала зустріч вітальними словами з нагоди професійного свята Терещенко Леся Іванівна, психолог КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради та ознайомила приустніх з рекомендаціями щодо профілактики психоемоційного та професійного вигорання за матеріалами Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як?». Також зосередила увагу на подоланні освітніх втрат і розривів.
Педагоги продовжили роботу екскурсією Маневицькою публічною бібліотекою, Юрій Хилюк, бібліотекар з інформаційних технологій, розповів педагогам про роботу 3D принтерів.
На продовження семінару Терещенко Леся Іванівна та Дяченко Наталія Григорівна, практичний психолог Костюхнівського ліцею, провели для педагогів тренінг «Психологічне розвантаження педагогів в умовах війни». Педагоги мали змогу обмінятися своїм досвідом роботи та розповісти про свої найкращі практики, які проводили в своїх закладах освіти. Під час зустрічі учасники вчились розуміти як важливо працювати в команді, діяти злагоджено, продумано і з опорою на спільну мету, вибудовували суть та правила командної роботи, мали змогу емоційно розвантажитись, відпочити, знайти свій ресурс для відновлення самопочуття .
На закінчення ресурсної зустрічі, з метою профілактики психоемоційного вигорання працівників психологічної служби відвідали зимовий сад, який знаходиться на базі Городоцької гімназії - філії ОЗЗСО "Прилісненський ліцей". Педагоги мали змогу перезавантажитися, відчути на собі такі методи терапії, як квіткотерапія, рослинотерапія, анімалотерапія (зоотерапія) та терапія кімнатними рослинами, що допомогло зняти стрес, поліпшити настрій та здоров'я. Кімнатні рослини впливають на формування психологічного мікроклімату, що позитивно впливає на працездатність. Зелений колір допомагає зняти втому очей, розслабитись, доторкнутись до природи.
Зустріч практичних психологів та соціальних педагогів пройшла продуктивно, цікаво з позитивними емоціями. Ми ще раз приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних практичних психологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя!
Щиро дякуємо педагогам за теплу та дружню атмосферу, професіоналізм та вмінням поділитися досвідом!