Педагогічний хаб для класних керівників
01 травня 2025 р. відбувся педагогічний хаб для класних керівників «Робота класного керівника в організації ефективного і безпечного освітнього середовища, подолання негативних явищ та підтримка ментального здоров’я учасників освітнього процесу» під час якого розглядалися питання профілактики, педагогічної просвіти та безпеки учасників освітнього процесу.
Терещенко Леся Іванівна, психолог КУ «ЦПРПП» Маневицької селищної ради розпочала зустріч із знайомства колег та обміну досвідом найкращими виховними заходами. Педагоги з великою любов’ю розповідали про своїх вихованців та проведені заходи, квести, флешмоби, екскурсії.
На педагогічний хаб була запрошена Кравець Наталія Олегівна, старший лейтенант поліції ДОП СП ВП №1(сел.Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області разом з Лесею Іванівною провели дискусійну бесіду з педагогами щодо подолання негативних явищ у здобувачів освіти, говорили про профілактику куріння електронних сигарет та їх негативний вплив на здоровʼя дітей і молоді. Присутні обговорювали питання деструктивних угрупувань, мотолюбителів шкільного віку, гравців комп’ютерних ігор і їх залежність, про небезпечні квести, які приводять дітей до суїцидальних проявів і суїциду.
Наталія Олегівна, брала активну участь в обговоренні кожного дискусійного питання, давала відповіді на запитання класних керівників та більш детально зупинилася на проблемі відео знімань здобувачами освіти військової техніки та про недопущення залучення учнів у допомозі ворогу.
Був обговорений порядок здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадки булінгу і мобінгу у закладах освіти та про співпрацю із відділенням соціальної роботи в ТЦСО, відділом «Служба у справах дітей» Маневицької селищної ради та відділенням поліції №1 селища Маневичі Камінь-Каширського РВП.
В цей складний час, особливу увагу слід звернути на стан психічного здоров’я учасників освітнього процесу. Можна використовувати будь-які арттерапевтичні техніки для розвантаження. Арттерапія - це мистецтво, яке дає можливість для кожного знайти в собі творця, виразити свої емоції та думки через творіння. Отож, на завершення хабу, Софія Бондар, волонтерка та учасниця Молодіжного простору провела для класних керівників майстер клас з колажування, за донат.
Передусім, важливо зазначити, що «колаж» досить простий у виконанні, – адже вирізати і наклеїти зображення може кожний – тим самим кожен має можливість досягти успішного кінцевого результату, що сприяє формуванню позитивної установки на подальшу творчу діяльність, підвищує самооцінку, знижує напругу. Техніку колажування педагоги можуть використати у своїй практиці у роботі з дітьми. А завдяки майстер-класу, на підтримку ЗСУ було зібрано 2200 гривень, які передано волонтерам у Молодіжний простір.
Щиро дякуємо усім педагогам за участь у педагогічному хабі та за внесок для наших воїнів. Працюємо заради ПЕРЕМОГИ !